חיים בסרט


סינמה סיטי ממשיכה להוביל את שוק הקולנוע והבידור בישראל עם ארבעה קומפלקסים פעילים ועוד שלושה מתוכננים. השנה השיקה הרשת מרכז בידור בכפר סבא – וחנכה את ההרחבה של המתחם בצומת גלילות, הכוללת בין היתר אולם מופעים ענק


פורסם: 15.11.2015 18:00
סינמה סיטי גלילות, המגה-פלקס (Megaplex) 
הראשון בישראל, הוקם על ידי האחים משה ולאון אדרי בשותפות עם יעקב כהן בשנת 2002, והפך תוך זמן קצר להצלחה גדולה, תוך שהוא משנה לגמרי את הרגלי צריכת הקולנוע בישראל.
הקומפלקס בגלילות היה הראשון בישראל שאיפשר לצפות באחד מ-22 סרטים שהוקרנו בו בו-זמנית, באולמות שתוכננו במיוחד לצפייה איכותית, עם מערכות מושבים וסאונד משוכללות.

הקמת מתחם G סינמה סיטי בראשון לציון בשנת 2010 ביססה סטנדרטים חדשים בענף הקולנוע בישראל עם טכנולוגיות צפייה ייחודיות ואולמות, המכילים עד 500 מושבים ומשמשים לא רק להקרנת סרטים, אלא גם לצפייה בהופעות מוסיקה, בידור, תיאטרון וריקוד. הקומפלקס משתרע על 45 אלף מ“ר, הכוללים 26 אולמות קולנוע וארבעה אולמות תיאטרון עם 4,000 מקומות ישיבה בסך הכל, כמו גם מסעדות, בתי קפה וחנויות.
מאז הקמתו של המתחם בגלילות, מציבה סינמה סיטי במרכז האסטרטגיה השיווקית שלה את החוויה, את ההרגשה הטובה ואת השירות ללקוחות. כך לדוגמא, סינמה סיטי הביאה לענף את קונספט ה-VIP, שמאפשר חוויית צפייה חדשנית בכורסאות נוחות עם כיבוד, הכולל שמפניה, יין, עוגות, סלטים, פשטידות וגלידה.

מתחם סינמה סיטי בירושלים שנפתח לקהל בשנה שעברה כולל 18 אולמות קולנוע, מרכז כנסים גדול ומרכז מסחרי, שפועלים בו כ-40 בתי קפה, חנויות ומסעדות, כל זאת במטרה ליצור עבור הצרכנים הירושלמים חוויית בילוי חדשה וברמה גבוהה משהכירו. במקביל, הוקם בקומפלקס הירושלמי מוזיאון הקולנוע הישראלי. המתחם מציע בנוסף גם חוויה רב-חושית בתלת ממד, המציגה מסע בארץ ישראל התנ“כית ובירושלים. אטרקציה נוספת במתחם הוא מוזיאון התנ“ך, הכולל 70 מיצגים, הממחישים את סיפורי התנ“ך.

סינמה סיטי. משדרגים את חוויית הקולנוע
סינמה סיטי. משדרגים את חוויית הקולנוע


האתגרים השיווקיים
במרכז האסטרטגיה השיווקית של סינמה סיטי ניצב הרצון לספק למבקרים חוויה חדשנית, איכותית ויוצאת דופן. האתגר המרכזי שהציבה לעצמה הנהלת הרשת בשנה החולפת הוא לשמר את עוצמתם ואיכותם של המתחמים הקיימים, תוך שידרוג החוויה הקולנועית שהם מציעים, והרחבת הייעוד שלהם גם לתחומי בידור משלימים ומגוונים, שיתאימו לכל המשפחה.


הרחבת סינמה סיטי גלילות
במהלך 2015 עברו כל האולמות במתחם סינמה סיטי בגלילות שיפוץ נרחב, תוך הגדלת מספר אולמות הקולנוע מ-23 ל-30. בתוך כך, הושק בגלילות אולם קולנוע חדשני, המציע סרט בחוויית צפייה אינטראקטיבית. הצופים בסרט יכולים להשפיע על המתרחש על המסך באמצעות מחוות גוף וקולות, שנקלטים על ידי מצלמות מתקדמות וחיישנים.
במקביל, מושק השנה בסינמה סיטי אולם חדש בן 950 מקומות שיארח מופעי מוזיקה, מופעי בידור ומופעים לילדים, וזאת במטרה לספק לתושבי האזור פתרונות למגוון של צרכי בילוי שונים, גם מעבר לעולמות הקולנוע והסרטים.

המולטיפלקסים של סינמה סיטי מתרחבים בישראל
המולטיפלקסים של סינמה סיטי מתרחבים בישראל


לא רק קולנוע
כבר היום מציעים המתחמים של סינמה סיטי בישראל מגוון של מופעי מוזיקה ומופעי בידור. כך למשל, תחת הקונספט “סינמה קומדי סנטרל“ נערכים במתחמים מופעי סטנד-אפ. באולמות השונים מופיעים גם הרכבים מוזיקליים רבים במופעים ייחודיים, המשלבים מוזיקה חיה, תאורה וקטעי וידאו, כמו גם הצגות ילדים ממיטב הרפרטואר של יוצרי הצגות הילדים בישראל.

פרויקט נוסף, המנוהל במתחמי הסינמה סיטי, מציע לילדים צעירים ליהנות מ“חוויית הסרט הראשון“. תחת השם “גולגולנוע“ נהנים הילדים ממופע באורך 
חצי שעה, ב“כיכובה“ של דמות אינטראקטיבית, ש“מרככת“ את חווית הקולנוע והופכת אותה למהנה יותר עבורם.
סינמה סיטי אינו רק מרכז בידורי, אלא גם מרכז לתרבות וחינוך. בדרך זו מנוצלים האולמות 20 שעות ביממה כאשר הלובי, למשל, משמש בזכות גודלו גם כמרכז אירועים וכאזור התכנסות לימי גיבוש, אירועי השקה והקרנות צ’ופר ללקוחות ולעובדים.

מיזם נוסף של סינמה סיטי הוא “זמן אשכול“ - המציע לבני הגיל השלישי מגוון של קורסים לפיתוח ולהכשרה אישית, כמו גם מרכז לסדנאות ולימי עיון חווייתיים. תוכנית ההדרכה, המועברת באמצעות טובי המרצים והמנחים בארץ, כוללת ימי עיון, סימפוזיונים, הרצאות וקורסים לטווח קצר ולטווח ארוך, הנוגעים לנושאים אקטואליים ולענייני מדע, יהדות ופנאי.

אקשן בשיווק, לא רק על מסך הקולנוע
אקשן בשיווק, לא רק על מסך הקולנוע


ובעתיד...
בשנתיים הקרובות מתעתדת הרשת לפתוח שלושה מרכזי קולנוע נוספים בערים באר שבע, חדרה ונתניה, על מנת לתת מענה לצרכנים, המתגוררים רחוק יחסית מארבעת הקומפלקסים הקיימים של הרשת. המתחם הראשון שייפתח יהיה בנתניה – על כביש החוף בצמוד למגרש הכדורגל החדש של העיר – וישרת את כלל תושבי נתניה ממזרח העיר וממערבהּ.

בסינימה סיטי משווקים את עיר הסרטים של ישראל
בסינימה סיטי משווקים את עיר הסרטים של ישראלולסיום, כמה דברים שלא ידעת על 
סינמה סיטי
  • סינמה סיטי הייתה הרשת הראשונה בישראל, שהפסיקה להשתמש במכונות הקרנת סרטים מבוססות פילם ועברה להקרנת סרטים בטכנולוגיה דיגיטלית.
  • האחים משה וליאון אדרי, מבעלי סינמה סיטי, הם גם המפיקים של סרטים ישראלים רבים, ובהם “באבא ג’ון“ שזכה השנה באוסקר הישראלי, ו“המילים הטובות“ בבימויו של שמי זרחין.
  • שני סרטים שהפיקו האחים אדרי, “הערת שוליים“ ו“לבנון“, היו מועמדים לפרס האוסקר האמריקאי בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר.
  • על השקת מתחם סינמה סיטי בראשון לציון זכו יעקב כהן והאחים אדרי בתואר ‘אנשי השיווק של השנה’ מטעם איגוד השיווק הישראלי.

אבני דרך בחייו של סינמה סיטי:
2003 - מרכז סינמה סיטי בגלילות נפתח לקהל הרחב.
2009 - דיסני, באמצעות קרן שמרוק, משקיעה עשרות מיליוני דולרים בסינמה סיטי.
2010 - G סינמה סיטי מושק בראשון לציון.
2014 - קומפלקס סינמה סיטי בירושלים נפתח לקהל; בנק לאומי והכשרה חברה לביטוח נכנסות לשותפות בסינמה סיטי.
2015 - הקומפלקס בכפר סבא נפתח לקהל.
2016 - סינמה סיטי נתניה ייפתח לקהל.

לחזרה לרשימת סיפורי המותגים